Byens Bedste Baghus med rigtig kongelig nabo
Et unikt lejemål med stemningsfuld atmosfære
og suveræn beliggenhed i første række til Amalienborg.
Denne smukke historiske ejendom var tidligere den gamle Toldbod Dampmølle.
Et unikt lejemål med atmosfære og suveræn beliggenhed med Amalienborg som nabo.
I dag totalt renoveret og moderniseret, så bygningen fremstår smuk og stilfuld med synlige gamle bjælker. Istandsat med respekt og selvfølgelig med alle moderne net-faciliteter.
500 m. fra Marmorkirkens Metro.
Der er også mulighed for leje af private P-pladser i ejendommens aflukkede gård, ellers er der 300 m til Kvæsthusmolens parkeringshus med 500 pladser.
• Toldbod Dampmølle fra 1898 er i nyrenoveret stand med synlige gamle bjælker.
• Lejemålet som ligger i baghuset er p.t. indrettet med 2 storrums kontorer og 2 mødelokaler, køkken og toiletter.
• Lejemålet er forsynet med solcelle-strøm fra ejendommens solcelleanlæg
• 16 – 24 arbejdspladser.
• Kælderrum for arkiv kan lejes.
• P-plads i gården kan lejes.
Markedsindsigt: Sådan er dette erhvervslokale fundet: Dette erhvervslokale er fundet gennem Lokaleportalen.dk’s løbende overvågning af markedet for erhvervslokaler til leje. Vi samler, strukturerer og opdaterer data over ledige erhvervslokaler på tværs af markedet for at give lejere og virksomheder et bedre overblik over aktuelle lejemuligheder, lejeniveauer og udviklingen i området.